Facebook Reklam Etkileşiminizi Arttıracak 5 İpucu

Gerek Facebook ve Intagram gönderilerinizin etkileşimlerini arttırmak ve Reklamlarınızın daha fazla kitleye ulaşması uzun süren analizler sonrasında gerçekleşiyor. Bu 5 ipucunu sürekli yapmanız halinde, Başarısız olmanız zor.

 

Gönderi Ölçüleri

Bir çok Sayfa ve Reklam verenin umursamadığı ve Etkisine güvenmediği bir kriter. Reklamlar ve Gönderiler için hazırladığınız görsel ölçüleriniz, Ziyaretçilerinizi tarayıcı ve Cihazlarında tam performanslı ve uyumlu şekilde çalışmasına, Kalite puanınızın yükselmesini e haliyle etkileşimin artmasına sebeb olacaktır.

Anahtar kelimeler, Facebook ads size, Instagram Ads size, Ads size

 

Süreklilik

Reklam etkileşimini arttırmanın temeli sürekliliktir. Sürekli olmayan çalışmalar zincir halkalarının kopmasına ve erişimizin düşmesine sebeb olur.  Süreklilik için bir iş programı çıkartılmalı hangi günler ve zamanlarda ne gibi çalışmalar yapılması için planlar oluşturulmalıdır.

Görsel Kalitesi

Dikkat çekmeyen ve istediğiniz hikayeyi anlatmayan bir görselden performans beklemek ne kadar doğrudur? Sizin bile dikkatinizi çekmeyecek metin, içerik ve reklamınızı anlatmayacak bir görselin etkileşimi ve erişimi ne boyutta olabilir ki ?

Dikkat çekici ve iş hikayenizi anlatacak kaliteli görseller bulmaya ve sürekli kullanmaya gayret edin.

 

Kısa ve Etkili Cümleler

Hikayenizi anlatacak hafif sloganımsı cümleler Gönderi ve Reklamlarınızı kısa sürede anlaşılmasını sağlayacaktır. Yaptığınız kampanyalarda uzun uzadıya çok fazla cümlelerle anlatımlar ziyaretçilerin okumadan gözardı etmesine sebeb olmakta. Kısa ve Görseller kadar etkili cümleler ile vermek istediklerinizi Müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin zihnine kazıyın.

 

Zamanlama

Gücün ve etkisine inandığım son ve en önemli kriterlerden biri Zamanlama. Gönderi ve Reklamlarınızın zamanlaması sizi maliyetten ve zaman kaybından kurtaracaktır.

Online sayısının yüksek olduğu saatlerde yapılan paylaşımlar ve reklamlar diğer saatlere oranla yüksek erişim ve karlılık ile eşit oranda gitmektedir.

işe gidişi öğle aralar, işten dönüş ve dinlenme saatleri sosyal medyanın en aktif olduğu saatlerdir.

Kalın sağlıcakla

Yeni yazılar için mail almak ister misin?

Mail aboneliği motivasyonu arttırır, yazara güç katar!

Bir cevap yazın