Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Arama sonuçlarında iyi neticelere ulaşmak ve Site içeriğini Geliştirmek için Yoğun çaba sarf ettiğimiz Anahtar kelimeler ile Kullanıcıların Arama motorları sonuçlarından verilim bir şekilde oluşturduğunuz içeriğe ulaşmasını sağlar.

anahtarkelimebulma

Bu yazımızda Anahtar kelime bulmak için kullandığım Basit araçları ve inceliklerini aktarıyorum.

 

ubersuggest

Über Suggest : Yıllardır bizlere ücretsiz Google Keywords Aramalarında yardım eden Harf sırasına göre ilgili ve en çok aranan kelimelerin listesini veren Kelime bulma aracıdır.

Çok kısa bir zaman önce Arayüzünü yeniledi ve güçlü özellikler ekledi. Über suggest Ücretsiz Anahtar Kelime Aracıdır.

Kullanımı basit olan bu araca Buradan Ulaşabilirsiniz : ” Uber Suggest ” Giriş yaptığınızda Arama yapmak için büyük bir İnput alanı karşılamakta.

Alt menüden Arama kriterlerinizi Girmelisiniz. ” Web, Resim ” aramaları gibi.  Ülke seçimi yaptıktan sonra Suggest butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Sizlere ilgili en çok aranan kelimelerin listesini Alfabetik olarak sıralayacaktır.

İncelediğiniz ilgili Anahtar kelimeleri Select Box ile işaretleyerek ihtiyacınız olan kelimeleri Keywords selected Sekmesinde Listelemekte.

Bütün Kelimeleri almak istiyorsanız .Csv Formatında İndirebilir veya View as text Butonuna tıklayarak text formatında size bütün anahtar kelimelerin listesini verecektir.

Seçili Kelimelere Keywords selected Sekmesinde ulaştıktan sonra Aynı işlemi buradada yapabilirsiniz. Gözüme çarpan en iyi özelliği ise Seçtiği kelimeleri siz Sıfırlamadan Silmemesi. Size özel bir çerez oluşturup tekrar Über Suggest Adresine girdiğinizde karşınıza çıkarmasıdır.

Bu Anahtar Kelime Bulma aracı ile hızlı ve basit bir şekilde Anahtar kelimelere ulaşabilir. en verimli Anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerinizi Bulduktan Sonra Aylık Aranma hacimleri, Google Search Sonuçları gibi metriklere ihtiyacınız olacaktır.

Komplike Araçların bir çok menüsünden kaybolmadan bunu yine Google yardımıyla yapabilirsiniz.

Örnek Anahtar Kelimemizin ” Haberler ” Kelimesi Olduğunu Varsayarsak. Google ile Haberler Kelimesini Aratın.

haberler

Çıkan Sonuç Sizlere Anahtar Kelimenizin Potansiyel içeriğini göstermekte. Bu sayede Anahtar kelimenin neler vaat ettiğini Tahmin Edebilirsiniz.

Google Trends / Google Trendler Aracı ile Gündemi takip edebilir, son aramalar ve aramaların yıllık aylık kırılımlarını inceleyebilirsiniz.

googletrends

Haberler Kelimesine Yoğunlaşmamızı sürdürürken son olarak Adwords Panelinde Bulunan Anahtar Kelime Planlayıcı Servisi ile Anahtar kelimelerin hacimlerini Aylık Aranmaları ve Tıklama başına Adwords ücretlerini detaylı inceleyebilirsiniz.

AnahtarKelimePlanlayici
gebze web tasarım firmaları

Yeni yazılar için mail almak ister misin?

Mail aboneliği motivasyonu arttırır, yazara güç katar!

2 Comments

Hasan Yasin Türkyılmaz Mayıs 30, 2016 Reply

Teşekkürler, güzel anlatıma sahip.

Nebi Kara Mayıs 30, 2016 Reply

Merhaba Hasan,
Teşekkürler.

Bir cevap yazın