Tanıtım yazısı alırken yapılacaklar nelerdir?

Tanıtım yazısı ve Makele içi Backlink Alımında yapılması gerekenler

Makale içi backlink alımları, tanıtım yazıları ve bir çok seo içeriği pazarlanırken dikkat etmemiz gereken ciddi ve faydalı ip uçları mevcut. Zamandan, bütçenizden tasarruf ederek başarı elde edebilirsiniz.

Sitenin İndex’lerini kontrol edin

Tanıtım yazısı aldığınız siteyi Analiz etmemiz gerekiyor. Alacağımız tanıtım, verdiğimiz parayı karşılıyor mu? bizlere faydası ne olacak? Araştırma yapılmadan alınan yazılar zarar vermekte. Spam muamelesi yememiz ihtimal.

Tanıtım alacağınız sitenin site:siteadi.com ve /sitemap.xml şeklinde site haritalarına ve indexlerine göz atın. düzgün indexlenen siteler, ileriye dönük çöp siteler arasından sıyrılacak demektir. İleriye dönük yatırımı yapın.

Alınan Tanıtım Sıklığı Nedir?

Tanıtım yazısı aldığınız site sizden başka sitelerin tanıtımlarını ne sıklık ile paylaşmış? Güncel içerik girmeyen, belirli bir hit ve otoriteye geldikten sonra tanıtım yazıları ve Adsense ile çarkını döndüren sitelerden koşarak uzaklaşın.

İçeriklerini hitlerine aldırış etmeyin. Kısa bir zaman sonra otoriter olduğu kelimelerde ciddi şekilde düşüşe geçicektir.

Makale Yazarı yeni ve özenli olmalı

Bana kızan makale yazarları olabilir, Şahsi fikrimi öne sürüyorum. Yeni yazmaya başlayan benzersiz cümleler kuran makale tanıtımında yeni aynı cümleyi tekrarlamayan yazarlar bulmanız ve özenle onlara makale yazdırmanız sizler için doğal bir görünüm ve etki oluşturacaktır.

Tanıtım aldığınız sitenin Domain yaşı ve içerik yaşına bakın. / archive.org

En çok dikkat ettiğim yapı taşlarından biri. Tanıtım aldığınız sitenin domain yaşına ve kaç yıl daha domainin süreceğini inceleyin. Sitenin kategorilerine, yazılarına kısaca içeriklerine kısaca göz atın. Archive.org ile geçmiş tarihlerde alınan ekran görüntülerini inceleyin. bu sizin için güzel bir alışkanlık ve başarıyı beraberinde getirecektir.

Güncel ve az Link Paylaşmış Siteleri tercih edin.

Link çöplüğüne yada rehber ağı gibi gözüken sitelerden kaçının. Çok az link almış sitelerin bir etkisi olduğu söylenemez. Fakat, Sürekli link paylaşımından kaçınılmış orta düzeyde ilerlemiş bloglardan makale içi link alımının çok büyük etkilerini görebilirsiniz.

Sosyal Medyanın Gücüne inanın paylaşımları Önemseyin

Email aboneliği olan, facebook vb Sosyal medya ağlarında etkin rol alan siteler ile çalışmanız beklentilerinizin üstünde etki oluşturuyor. köprüleşen ve tekrarlanan içerik ve linkler örümcüklerin sinyallerini arttırarak sıralamanıza etki etmekte.

Linklerinizi Kategori ve İçeriğinize verin

Tanıtım yazılarında bulunan iç linkleri genel bir hata ile anasayfaya yummaktayız. Site analizi yapıldığında alınan backlinklerin fütursuzca anasayfaya yönlenmesi ve anasayfanın kelime içerik hacimleri ve yönlendirmelerinin eksik kalmasıyla bu link sinyallerinin altına yığılıyor.

Linklerinizi siteadi.com/kategori şeklinde veya siteadi.com/makaleicerigi şeklinde vermeniz linklerin yayılmasına ve arka sayfaların kelime öbeklerinin daha sık indexlenmesine olana sağlayacaktır

Yeni yazılar için mail almak ister misin?

Mail aboneliği motivasyonu arttırır, yazara güç katar!

2 Comments

  1. Elka Seo dedi ki:

    Paylaşımlarınızı ilgi ile takip ediyoruz, bu güzel paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın