Tasarımcılar için Renk Paleti Adobe Kuler/Color

Profesyonel bir Tasarımcı veya yeni başlangıç yapmış amatör tasarımcı olabilirsiniz. en çok zorlanacağınız konu şüphesiz renkler olacaktır.

Bir biri ile uyum içerisinde dans etmeyen renkler asla mükemmel bir tasarım oluşturamaz. Çizim yapan bir çok tasarımcının ortak sorunu olan renk paleti ve uyumlu renklerdir. Bir çoğunuzun bildiği veya daha önce hiç karşılaşmadığı Adobe Kuler ‘i tanıtmak istiyorum.

adobekuler

İçinde barındırdığı renkler, Farklı tasarımcıların oluşturduğu renkler ve bir çok renk paleti mevcut!

Renklerin HEX kodunu veya RGB Kodlarını arıyorsanız sizin için mükemmel bir araç olacağı şüphesizdir!

kuler.adobe.com Adresinden ulaşılan bu Renk Paleti aracına şimdi color.adobe.com adresi ilede ulaşabilirsiniz.

Adobenin Renk Paleti Aracına Ulaşmak İçin Tıklayın : Adobe Kuler

Giriş yaptığınız Karşınıza Standart Color Wheel Sayfası çıkacaktır. Üyeliksizde Kullanabildiğiniz Renk Paleti Aracını Adobe Hesabınız ile giriş yaparak da kullanabilirsiniz. Bu sayede renkler kaydedebilirsiniz.

Renk Paleti İndirmeden Kullanabileceğiniz bu Araç ile Renk tekerleri yardımıyla yakın ve sıcak renkler oluşturabilmektesiniz.

Aklınızda yapacağınız tasarıma uygun renk fikri yok ise, Sol üstte bulunan keşfet linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Yüzlerce Renk paleti karşınızda! 

Yine sol menüden Popüler Renkler, En çok kullanılan renkleri bulabilir veya rastgele renk linkine tıklayarak karışık sıcak tonlarda renkler yakalayabilirsiniz.

En çok hoşunuza gideceğiniz düşündüğüm özelliği ise Renklerini bulmak istediğiniz resim dosyasını yükleyerek fotoğraftaki Renkleri otomatik bulabilirsiniz. Resimdeki renkleri bulmak için kullanacağınız tutarlı bir araç.

Web tasarım için Renk arıyorsanız veya Css kodlamasını yapacaksınız Renklerin hex kodları sizlere büyük ölçüde yardımı dokunacaktır.

Adobe Kuler Uygulamasının Mobil Uygulamalarıda Hazır. İndirmek isterseniz aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

  Capture CC for iPad, iPad Pro, and iPhone

   Capture CC for Android

 

İyi tasarımlar diliyorum 🙂

Yeni yazılar için mail almak ister misin?

Mail aboneliği motivasyonu arttırır, yazara güç katar!

Bir cevap yazın