Press "Enter" to skip to content

Hangi Chrome Eklentilerini Kullanıyorum? #Liste

Geliştirici, tasarımcı veya internet kullanıcısı olabilirsiniz. Uzun dönem kullandığım ve kullanmaya devam ettiğim Chrome eklentilerini listelemek istedim.

Çok sevimli eklentiler mevcutki iş yükünüzü inanılmaz azaltabiliyor. Bende fırsat buldukça kullandığım Chrome Eklentileri listelemek yazımı zaman zaman güncelleyerek kategorize etmek istiyorum. Hoşunuza gideceğine şimdiden eminim.

Listede olmayan kullandığınız Chrome eklentileri yorumlarda belirtirseniz yazıya ekleyebilirim.

 

Web Aktivitelerinizi Kontrol etmek ve sınırlandırmak. Web Activity Time Tracker

Alex Abimizin geliştirdiği bu eklenti tarayıcınızda geçirdiğiniz zamanı ölçüyor ve istediğiniz zaman kısıtlama yapabiliyorsunuz. Örneğin youtube’da max 1 saat video izleyebilirim sonrasında beni uyar diyebilir zamanınızı kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Tıkladığınız nesnenin CSS özelliklerini görmek. CSSViewer

Öğeyi denetle ile her ne kadar bir dom öğesinin CSS özelliklerini görebilsekte daha düzenli ve hızlı bir şekilde görmek isteyenler için minimal bir chrome eklentisi.

Ziyaret Ettiğiniz Sitelerin Kullandığı Teknolojileri Öğrenin. Wappalyzer

Başlık açıklayıcı olmuştur. Yinede detaylandırmak gerekirse ziyaret ettiğiniz her bir platformun kullandığı CMS js kaynakları, reklam sistemleri, sunucusu, yazıldığı dili vb çok fazla detaylı şekilde listeleyebiliyor. Benzer bir eklenti ise builtwith ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sitede hangi fontu kullanmışlar acaba? Whatfont

Çok fazla kullandığım şahane bir yardımcı. Ziyaret ettiğiniz sitelerde kullanılan fontların isimlerini, renklerini, boyutunu ve satır yüksekliğini tek hareketle görebilirsiniz.

Acaba burada hangi rengi kullanmışlar? Colorzilla

Harika değil mi! Whatfont gibi ziyaret ettiğiniz bir sitede menü, resim, buton vb tüm objelerin renklerini RGB ve HEX olarak verebiliyor. Listemin vazgeçilmezlerinden biri

Kelimeye Tıkla Çevirsin. Google Çeviri

Zaten kullanıyorum demeyin. Bu mini eklenti ingilizce bir sayfada seçtiğiniz bir kelimeyi anlık pop-up ile türkçeye çevirebiliyor. Eklenti ayarlarından ne şekilde çalışacağına karar verebilirsiniz.

Bu Resmin daha kaliteli halini bulmam lazım? TinyEye

Görselleri Google ile ara özelliği ile aynı görseli farklı biçimlerde bulabiliyoruz. Bu kimi zaman uğraştırabiliyor. TinyEye eklentisi ile aynı görselleri listelenmiş bir şekilde size sunuyor. Tasarımcılar için önemli bir ihtiyaç. Kendi Sitesinde de arama sağlayabilirsiniz.

 

 

 

NebiKara
NebiKara

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

90 − = 80

Tüm hakları portakalın kabuğunda saklıdır.